Nu (bijna) het oudste lid…

Eén van de weinige oudere leden van onze gemeente is zr. Jannie van der Vliet. Zij blijft betrokken bij het wel en wee binnen de gemeente en onderhoudt deze contacten óók als leden vertrekken naar elders. Ze heeft altijd interesse en een luisterend oor. Welke herinneringen heeft zij aan de periode in de Zuil?

Jannie: ‘Het is geweldig om te zien hoe de gemeente is gegroeid in de afgelopen jaren. Toen we in Gorinchem kwamen wonen in 1961 was er al snel de kwestie met ds. Algra. Dat was aanleiding tot de breuk met de Nederlands Gereformeerden. De gemeente was klein en er werd veel tijd en energie gestopt in de opbouw van de gemeente. Het was een zegen dat ds. Folkerts kwam na een hele lange periode van vacant zijn. Daarna kwam ds. Ter Beek die we samen met Langerak deelden. Ds. Van Groos woonde weer in Gorinchem en daarna kwam ds. Timmermans. De gemeente maakt in de laatste decennia een grote groei door. In de jaren ’80 waren er wel veel jonge leden vertrokken. De familie Visser en Van Hoogdalem waren kinderrijk. Nu zijn er veel meer kinderen. Samen met Alet mocht ik in de afgelopen jaren heel wat kraambezoekjes afleggen. Daar geniet ik enorm van.’

Heeft u nog een bijzondere herinnering?
‘De Statenbijbel die op de liturgietafel ligt is door mijn vader, toen het oudste lid, overhandigd toen onze gemeente naar het pand aan de Walstraat verhuisde. Zijn naam staat nog voorin deze Bijbel. God is trouw door alle generaties heen. Hij is erbij, daar vertrouw ik op. Ik heb dit ook mogen ervaren in de afgelopen periode.  Na mijn val in september werd ik trouw bezocht in Huize Steijndeld. En daarna, toen ik weer naar huis mocht,  is er iedere dag voor mij gekookt. Ik zie daarin Gods liefdevolle zorg door de gemeenteleden heen. Daar ben ik heel dankbaar voor.’

 

 

Dit vind je misschien ook leuk...